logo

Tydzień matematyczno – przrodniczy

W dniach 16-20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Im. Jana Pawła II została przeprowadzona I EDYCJA TYGODNIA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO.
Przedsięwzięcie miało na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów matematyką i przyrodą, rozwijanie uzdolnień uczniów, aktywizowanie ucznia, zachęcanie do wykazywania inicjatywy oraz realizowania własnych pomysłów. Kształtowania umiejętności wyszukiwania i gromadzenia informacji oraz integrowanie uczniów nabywania umiejętności w pracy w zespole.  Każdy dzień tygodnia zapewniał wiele pozytywnych wrażeń dla uczniów.

Pierwszego dnia uczniowie klas IV wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Stargardzie. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Produkcja papieru czerpanego” oraz „Zaprojektuj miasto” Uczniowie oddziałów przedszkolnych oglądali filmy edukacyjne na temat ekologi „Ekologiczny dom” oraz „Rady na odpady” wszyscy uczniowię już wiedzą jak ważna jest segregacja odpadów oraz oszczędzanie energii. Klasy starsze V-VII oraz klasy I brały udział w konkursie „Mistrz Matematyki”. Tego dnia uczniowie wykonali plakaty o ekologi oraz brały udział w lekcji pt.”Erupcja wulkanu”

Drugi dzień przyniósł nowe wyzwania, kolejne klasy wzięły udział w konkursie „Mistrz Matematyki”. Nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Stargardzie gdzie brały udział w warsztatach pt. „Glina i zajęcia konstrukcyjne. Uczniowie klas V,VI,VII również wybrali się do Muzeum w Stargardzie uczestniczyli w zajęciach „Magiczne eksperymentarium”, „Produkcja papieru czerpanego” oraz „Zaprojektuj miasto”.

Trzeciego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego dla upiększenia terenu zielonego przed szkołą posadzili na klombie bratki. Następnie odbył się POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ. Dzieci z pomocą rodziców mieli możliwość przygotowania ekologicznych strojów, wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, rolek po papierze toaletowym, tektury, butelek plastikowych, nakrętek, a następnie zaprezentowania ich na szkolnym wybiegu. To był wyjątkowy pokaz.

Czwartego dnia odbył się pokaz węży oraz prelekcja ekologa, wrażenia dzieci były niesamowite, ponieważ mogły dotknąć prawdziwego węża oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tych zwierząt i nie tylko. W tym dniu w rolę nauczycieli wcieliły się uczennice klasy Vi, które przygotowały prezentacje pt. „Alternatywne źródła energii” oraz „Ekologiczny ekspres”  dla klas IV i klasy V. W klasie IIIA obył się konkurs pt. „Z przyrodą za pan brat”

Zobacz zdjęcia – tutaj

Ostatniego dnia emocje sięgnęły zenitu, uczniowie uczestniczyli w pokazie SZALONEGO PROFESORA”, były płomienie, wybuchy i wiele pozytywnej energii.

Wychowawcy w ramach tygodnia matematyczno – przyrodniczego przeprowadzili również w swoich klasach lekcje dotyczące ekologi „Moja rodzina jest ekozakręcona” „Ziemie żyjąca planeta”

Wszystkim laureatom tego tygodnia serdecznie GRATULUJEMY!!

Osobami odpowiedzialnymi za I EDYCJĘ TYGODNIA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO były Pani Ilona Pierzchała – Kosior, Pani Mariola Olszewska oraz Pani Ewa Ząbek – Gajewska, za pomoc w organizacji dziękujemy wszystkim współpracującym nauczycielom oraz rodzicom.

Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych w naszej szkole był udanym przedsięwzięciem i z pewnością na stałe zapisze się w szkolnym kalendarzu.

 

 

Ewa Ząbek – Gajewska

Komentarze niedostępne.
PODRĘCZNIKI SZKOLNE 2023/2024- kliknij obrazek
Przewozy i odwozy 2023/2024
Wnioski rekrutacyjne – kliknij w obrazek
Dzwonki szkolne – kliknij obrazek
Biblioteka w Grzędzicach
Kliknij w obrazek
ZACZYTANA SZKOŁA
Jak skutecznie myć ręce?
Jan Paweł II Łowicz 1999 r.
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Skrzynka pocztowa

Przy głównym wejściu do szkoły została umieszczona skrzynka na listy

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Podręczniki szkolne 2018/2019
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
www.spgrzedzice.pl
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach
  • ul. Gryfa 6
  • tel: 91 576 41 69
  • szkola@spgrzedzice.pl