logo

Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej 2019

“Chciałbym kiedyś tu powrócić, Chciałbym kiedyś tu zapukać, Porozglądać się dokoła, By dzisiejszy dzień odszukać”

W środę 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019, który obfitował w wiele ciekawych i znaczących wydarzeń szkolnych. „Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli…” – to hasło uroczystości tegorocznego apelu zakończenia roku szkolnego i pożegnania uczniów klasy VIII, którzy kończąc naukę w naszej szkole, wkraczają śmiało w nowy etap swojego życia.

Piękny i wzruszający przebieg miała uroczystość pożegnania absolwentów; edukację zakończyło 17 uczniów klasy VIII. To historyczne zakończenie roku szkolnego; po raz pierwszy po latach przerwy mury szkolne opuszczali uczniowie klasy VIII.
Tego dnia towarzyszyli nam goście: Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” Pani Barbara Jaroszek,  Radna Powiatu Stargardzkiego Pani Ewelina Sobolewska – Łukaszczuk, Sołtys Grzędzic Pan Robert Zieliński, Przewodniczący Prezydium Rady Rodziców Szkoły Pan Krzysztof Środecki, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Anna Rybicka.

Po powitaniu ósmoklasistów i odśpiewaniu hymnu państwowego glos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Danuta Stankiewicz. Serdecznie przywitała zaproszonych na uroczystość gości, następnie dziękowała wszystkim za ciężką pracę i zaangażowanie w mijającym już roku szkolnym i podsumowała ważniejsze wydarzenia.  Szczególnie ciepłe słowa skierowała do absolwentów: – Szkoła to przede wszystkim tworzący ją ludzie, pełni pasji, oddania i zaangażowania. Nie szczędziliśmy trudu, by wasz pobyt tutaj był interesujący, przyjemny i pozostawił dobre wspomnienia. Jesteście wyjątkowym rocznikiem, pierwszymi absolwentami ośmioklasowej szkoły podstawowej. Dla Was jest to dziś ostatni dzień w murach naszej szkoły, od was zależy w jaki sposób wykorzystacie zdobyte doświadczenia i wiedzę, otrzymaliście przywilej budowania własnego systemu wartości.

W dalszej części apelu ósmoklasiści przy udziale uczniów klasy VII  zaprezentowali ciekawy program artystyczny przygotowany przez Panią Annę Płuciennik. Nie obyło się bez wzruszeń, nie jedno oko uroniło łzę z powodu rozstania ze szkołą. Niezwykle miłym momentem  było pożegnanie i podziękowanie wychowawczyni Pani Marioli Olszewskiej, która życzyła  swoim uczniom, aby podejmowane nowe wyzwania utwierdzały ich w przekonaniu, że warto w życiu kierować się takimi wartościami jak prawda, dobro, przyjaźń.

W mijającym roku szkolnym możemy być dumni z naszych Uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie ósmoklasistów na sztandar szkoły, wręczanie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród dla uczniów oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klasy VIII. Rodzice, którzy w sposób wyjątkowy angażowali się w życie szkoły również otrzymali specjalne podziękowania. Absolwentów pożegnali też uczniowie klasy VII dedykując ciepłe życzenia, wzruszającą piosenkę i upominki. W kolejnej części uroczystego apelu nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych pozostałym uczniom klas IV – VII.
I tak kolejny rok szkolny za nami. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/19, przeniesie się na czas wakacyjny. Życzymy wszystkim udanych wakacji, miłego wypoczynku a tegorocznym absolwentom naszej szkoły życzymy  owocnych sukcesów w dalszej edukacji w szkołach ponadpodstawowych.

Mariola Olszewska

Komentarze niedostępne.
Skrzynka pocztowa

Przy głównym wejściu do szkoły została umieszczona skrzynka na listy

Jak skutecznie myć ręce?
Wnioski rekrutacyjne 2020/2021
Zapisy do szkoły – 2020
Jan Paweł II Łowicz 1999 r.
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Przywozy i odwozy
Podręczniki 2019/2020
Maj 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031