logo

Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej 2019

“Chciałbym kiedyś tu powrócić, Chciałbym kiedyś tu zapukać, Porozglądać się dokoła, By dzisiejszy dzień odszukać”

W środę 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019, który obfitował w wiele ciekawych i znaczących wydarzeń szkolnych. „Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli…” – to hasło uroczystości tegorocznego apelu zakończenia roku szkolnego i pożegnania uczniów klasy VIII, którzy kończąc naukę w naszej szkole, wkraczają śmiało w nowy etap swojego życia.

Piękny i wzruszający przebieg miała uroczystość pożegnania absolwentów; edukację zakończyło 17 uczniów klasy VIII. To historyczne zakończenie roku szkolnego; po raz pierwszy po latach przerwy mury szkolne opuszczali uczniowie klasy VIII.
Tego dnia towarzyszyli nam goście: Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” Pani Barbara Jaroszek,  Radna Powiatu Stargardzkiego Pani Ewelina Sobolewska – Łukaszczuk, Sołtys Grzędzic Pan Robert Zieliński, Przewodniczący Prezydium Rady Rodziców Szkoły Pan Krzysztof Środecki, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Anna Rybicka.

Po powitaniu ósmoklasistów i odśpiewaniu hymnu państwowego glos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Danuta Stankiewicz. Serdecznie przywitała zaproszonych na uroczystość gości, następnie dziękowała wszystkim za ciężką pracę i zaangażowanie w mijającym już roku szkolnym i podsumowała ważniejsze wydarzenia.  Szczególnie ciepłe słowa skierowała do absolwentów: – Szkoła to przede wszystkim tworzący ją ludzie, pełni pasji, oddania i zaangażowania. Nie szczędziliśmy trudu, by wasz pobyt tutaj był interesujący, przyjemny i pozostawił dobre wspomnienia. Jesteście wyjątkowym rocznikiem, pierwszymi absolwentami ośmioklasowej szkoły podstawowej. Dla Was jest to dziś ostatni dzień w murach naszej szkoły, od was zależy w jaki sposób wykorzystacie zdobyte doświadczenia i wiedzę, otrzymaliście przywilej budowania własnego systemu wartości.

W dalszej części apelu ósmoklasiści przy udziale uczniów klasy VII  zaprezentowali ciekawy program artystyczny przygotowany przez Panią Annę Płuciennik. Nie obyło się bez wzruszeń, nie jedno oko uroniło łzę z powodu rozstania ze szkołą. Niezwykle miłym momentem  było pożegnanie i podziękowanie wychowawczyni Pani Marioli Olszewskiej, która życzyła  swoim uczniom, aby podejmowane nowe wyzwania utwierdzały ich w przekonaniu, że warto w życiu kierować się takimi wartościami jak prawda, dobro, przyjaźń.

W mijającym roku szkolnym możemy być dumni z naszych Uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie ósmoklasistów na sztandar szkoły, wręczanie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród dla uczniów oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klasy VIII. Rodzice, którzy w sposób wyjątkowy angażowali się w życie szkoły również otrzymali specjalne podziękowania. Absolwentów pożegnali też uczniowie klasy VII dedykując ciepłe życzenia, wzruszającą piosenkę i upominki. W kolejnej części uroczystego apelu nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych pozostałym uczniom klas IV – VII.
I tak kolejny rok szkolny za nami. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/19, przeniesie się na czas wakacyjny. Życzymy wszystkim udanych wakacji, miłego wypoczynku a tegorocznym absolwentom naszej szkoły życzymy  owocnych sukcesów w dalszej edukacji w szkołach ponadpodstawowych.

Mariola Olszewska

Komentarze niedostępne.
PODRĘCZNIKI SZKOLNE 2023/2024- kliknij obrazek
Przewozy i odwozy 2023/2024
Wnioski rekrutacyjne – kliknij w obrazek
Dzwonki szkolne – kliknij obrazek
Biblioteka w Grzędzicach
Kliknij w obrazek
ZACZYTANA SZKOŁA
Jak skutecznie myć ręce?
Jan Paweł II Łowicz 1999 r.
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Skrzynka pocztowa

Przy głównym wejściu do szkoły została umieszczona skrzynka na listy

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Podręczniki szkolne 2018/2019
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
www.spgrzedzice.pl
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach
  • ul. Gryfa 6
  • tel: 91 576 41 69
  • szkola@spgrzedzice.pl