Podręczniki szkolne 2016/2017


JASEŁKA 2016

''Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło.

I święta. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest by żyć dla powrotu.''

Dnia 20.12.2016r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie  jasełkowe pod tytułem "Wigilijna ulica", wystawione przez uczniów koła teatralnego pod kierunkiem Anny Płuciennik.

Wraz z uczniami, nauczycielami i rodzicami oglądali je: Proboszcz Parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Grzędzicach Ksiądz Mirosław Oliwiak, Zastępca Wójta Gminy Stargard Jerzy Makowski, Sekretarz Gminy Stargard Pani Danuta Żygadło, Prezes Stowarzyszenia "Grzędzice Jutra" i Sołtys Grzędzic Pani Barbara Jaroszek, Radna Gminy Stargard Pani Sylwia Więcek, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich  Pani Anna Rybicka, Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców Pani Anna Łączkowska, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola  TPD "Słoneczko" w Koszewie Pani Izabella Wyporska wraz z podopiecznymi, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola TPD "Słoneczko" w Grzędzicach Pani Katarzyna Olszewska wraz z podopiecznymi.

Nasi aktorzy wcielili się w role biznesmenów prowadzących rozmowy na tematy zawodowe i nie mających czasu dla bliskich nawet podczas Wigilii, nastolatek rozmawiających tylko o zakupach świątecznych i "fajnych prezentach", babć stojących na przystanku opowiadających reporterowi, że "to czas przebaczenia, dzielenia się nie tylko opłatkiem", czas, który spędzamy z bliskimi, a ci najchętniej wyjeżdżają na narty do Zakopanego, zostawiając starsze osoby samotne w pustych domach...

A co na to wszystko powiedziałaby Święta Rodzina?

Smutni Maryja i Józef patrzyli zatroskani na świat, którego niewiele obchodzi Jezus, Syn Najwyższego, który będzie panował nad domem Jakuba na wieki,  na pasterzy oddających mu pokłon, na trzech królów, którzy oddali mu hołd, bo Zbawiciel przyszedł do nas i wśród nas jest obecny. Od tego, jak go przyjmiemy, jak rozpoznamy, zależy oblicze całego świata.

Podsumowaniem występu były przepiękne słowa naszych aktorów:

„- Zawsze ilekroć uśmiechasz się do brata i wyciągasz do niego rękę

– jest Boże Narodzenie
– Jest ono zawsze, ilekroć milkniesz, by wysłuchać innych
– Zawsze, kiedy rozdajesz nadzieję
– Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym
– Zawsze, gdy przyznajesz jak małe są twe możliwości – gdy sam prosisz o pomoc
– Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez Ciebie

– zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Przedstawienie było urozmaicone śpiewaniem kolęd, tańcami aniołów pod kierunkiem Pani Anny Mrozińskiej oraz graniem kolęd na wiolonczeli przez ucznia Oskara Klebana.

Na zakończenie Pani Dyrektor Danuta Stankiewicz podziękowała gościom za przybycie a  uczniom i nauczycielom za wspaniałe doznania podczas przedstawienia. Wszystkim obecnym życzyła spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Do życzeń dołączyli się także Zastępca Wójta Gminy Stargard Pan Jerzy Makowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Łączkowska. Pani Anna Łączkowska podziękowała Dyrekcji, nauczycielom i uczniom za ogromny wkład w przygotowanie ozdób świątecznych, które zostały sprzedane na kiermaszu w Grzędzicach. W podziękowaniu Rada Rodziców poczęstowała wszystkich uczniów domowymi wypiekami, za co serdecznie dziękujemy.

Jasełka pozwoliły wyzwolić w nas refleksję, czym tak naprawdę są Święta Bożego Narodzenia, zatrzymać się na chwilę, pomyśleć, co możemy zrobić dla swojej rodziny i bliskich aby poczuć rodzinną atmosferę.

Życzymy Wam,

byście nie byli jedynie niemymi przechodniami,

abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa,

byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny  Zbawiciela

i niech to będą również wasze narodziny - narodziny nowego człowieka.

Błogosławionych Świąt!

zdjęcia w szkolnej galerii zdjęć - tutaj


Agnieszka Skiba, Ilona Pierzchała

 

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Reklama