Podręczniki szkolne 2016/2017


Jesteśmy już uczniami

28 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

Zanim jednak to nastąpiło, pierwszoklasiści musieli zaprezentować się i pokazać, że zasługują na miano pełnoprawnych uczniów.

Bohaterowie uroczystości śpiewali i grali na instrumentach perkusyjnych, tańczyli, mówili wiersze oraz  wykonywali zadania, które przygotowali dla nich mieszkańcy planet: nutkowej,  literowej i cyferkowej. W chwilach próby towarzyszyli im: wychowawczyni - pani Joanna, wróżka Aleksandra i Wielki Magik wraz ze swoimi skrzatami. W role bajkowych stworów z powodzeniem wcielili się uczniowie klasy piątej.

Ukoronowaniem uroczystości było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po którym pierwszaki zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Danutę Stankiewicz. Była to bardzo podniosła chwila. Najbardziej wzruszeni byli rodzice "świeżo upieczonych" uczniów.

Pierwszaki wraz z rodzicami nie zapomnieli o uhonorowaniu patrona szkoły, pod którego tablicą złożyli wiązankę kwiatów.

Wspaniałą niespodzianką dla dzieci były upominki i słodkości ufundowane przez Wójta Gminy Stargard  Kazimierza Szarżanowicza, Radnego Gminy Stargard Mariusza Sikorskiego oraz Dyrektor Niepublicznego Przedszkola TPD „Słoneczko” w Grzędzicach Panią Katarzynę Olszewską.

Na koniec gości zaproszono na słodki poczęstunek. Także  uczniowie klasy pierwszej łasowali, racząc się wspaniałym tortem, który upiekła dla nich jedna z mam.

Joanna Nowosad


 

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Reklama