Podręczniki szkolne 2016/2017


Kamienne Gody naszej szkoły

 

Szkoła Podstawowa w Grzędzicach im. Jana Pawła II świętuje w tym roku swoje Kamienne Gody, czyli 70-lecie istnienia. Obchodzimy również 10. rocznicę nadania  szkole imienia i przekazania sztandaru. Z  tej okazji we wtorek 18 października wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczyli najpierw w uroczystej mszy św. odprawianej przez ks. proboszcza Mirosława Oliwiaka w kościele w Grzędzicach, a później spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej na jubileuszowym apelu.

W tym bardzo ważnym dla naszej szkoły dniu swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: wójt gminy Stargard pan Kazimierz Szarżanowicz wraz ze swym zastępcą panem Jerzym Makowskim, skarbnikiem gminy panią Bernadetą Opasińską oraz gminnymi radnymi, pani Elżbieta Świderska ze stargardzkiego Starostwa Powiatowego, dyrektorka biura posła na Sejm RP Michała Jacha pani Małgorzata Bojarska, kierowniczka Ośrodka Administracyjnego Szkół Gminy Stargard pani Władysława Czyczyn, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Grzędzicach pani Anna Rybicka, dyrektorzy szkół gminnych, sołtysi, reprezentanci straży pożarnej, LZS oraz dawni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły, m.in. pan Jerzy Krawczyński, pan Ryszard Góra, pani Leokadia Nowak, pani Marianna Ziller i pani Krystyna Walter.

Uroczysty apel zainaugurowano wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i szkolnego. Później rozpoczęły się występy artystyczne, nawiązujące do jubileuszu naszej szkoły. Nad sprawnym przebiegiem akademii czuwali nasi nauczyciele, m.in. pani Ewa Rusinowicz, pani Anna Ruć i pan Andrzej Krenca. Rozmaite wiersze i piosenki wykonywali nie tylko uczniowie, ale nawet absolwenci Szkoły Podstawowej w Grzędzicach: Agnieszka i Bartek Szczerba oraz Justyna Jarzębińska. A dawni uczniowie: Ola Świąder, Michał Chudzia i Kacper Krawczyk wraz ze swymi partnerami popisywali się swoimi umiejętnościami w tańcu towarzyskim.

Nie zabrakło jednak czasu na wspomnienia. Swoje lata w naszej szkole przypomniał absolwent i dyrektor w latach 1977-2004 pan Jerzy Krawczyński, a pani dyrektor Danuta Stankiewicz mówiła uczniom o ostatnich latach działalności szkoły i snuła marzenia na temat przyszłości placówki. Głos zabrał również proboszcz naszej parafii ks. Mirosław Oliwiak, wspominając krótko papieża Jana Pawła II. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli jubileuszową prezentację multimedialną przygotowaną przez naszą nauczycielkę panią Joannę Nowosad, a później zaśpiewali ulubioną pieśń naszego patrona „Barkę". Pod tablicą upamiętniającą nadanie szkole imienia Jana Pawła II przedstawiciele Rady Rodziców i kilkoro uczniów złożyli także wiązankę kwiatów. Podczas akademii nasi goście przekazali nam dużo ciepłych słów, kwiatów i prezentów, m.in. „Katalog  zabytków powiatu stargardzkiego" (od zarządu starostwa), grawerowane życzenia w eleganckim etui od władz stargardzkiej gminy, gry planszowe od Koła Gospodyń Wiejskich oraz książkę „Ścieżkami Jana Pawła II" od dyrektorki Gimnazjum Gminnego Teresy Marud. Za wszystkie podarunki serdecznie dziękujemy!

Do jubileuszu 70-lecia naszej szkoły oraz 10. rocznicy nadania jej imienia przygotowywaliśmy się już od kilku miesięcy. Nasze poczynania zaprezentowaliśmy m.in. na wystawach w szkolnym korytarzu. Znalazły się tam ekspozycje mundurków, fartuszków i przyborów szkolnych, najstarszych czasopism, dzienników, kronik i podręczników. Wyeksponowaliśmy również zabawne zdjęcia poszczególnych klas, żartobliwe rymowanki, makiety szkoły oraz prace plastyczne. Zredagowaliśmy w trzech językach folder reklamujący naszą placówkę, a młodzi dziennikarze z klasy piątej i szóstej pod czujnym okiem polonistki pani Anny Płuciennik przeprowadzili wywiady z długoletnimi pracownikami szkoły i zamieścili je w okolicznościowej gazetce. Przeprowadziliśmy także kilka konkursów (np. poetycki, informatyczny, wiedzy o patronie), turniej piłki nożnej oraz zasadziliśmy „jubileuszowe" rośliny na szkolnym klombie. Pamiątką Kamiennych Godów jest również kartka pocztowa, baner na zewnętrznej ścianie szkoły, zegary oraz rozmaite długopisy, notesy i breloczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Reklama