Podręczniki szkolne 2016/2017


Aktualności
Apel z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność – polską mowę w szkole.
To, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.
Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto...
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto.”
Dnia 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Od tamtego czasu, data ta jest dla Polaków symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiary w zwycięstwo sprawiedliwości dziejowej i nadziei na lepszą przyszłość. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości, stojąc na baczność, zachowując powagę i spokój odśpiewali hymn narodowy, oddając szacunek symbolom narodowym i wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

Więcej…
 
Kampania 19 Dni Przeciw Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci

 19dni

Kampania 19 Dni Przeciw Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci to doskonała okazja aby podjąć działania zapobiegające agresji w szkole. Dlatego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach mamy zamiar pokazać naszym uczniom, że przy odrobinie dobrej woli w sposób kulturalny można rozwiązać każdy problem nie krzywdząc i nie obrażając drugiej osoby. Chcemy nauczyć szacunku i tolerancji dla innych również poprzez naszą postawę i zachowanie. Chcemy aby nasi uczniowie wzrastali w bezpiecznym, wolnym od przemocy i agresji środowisku.

Więcej…
 
„Wy jesteście przyszłością świata”

 Słowa Świętego Jana Pawła II stanowiły myśl przewodnią uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły oraz Pasowania Uczniów klasy I A i I B, która odbyła się 16 października 2015r. Ten szczególnie ważny dzień uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów rozpoczęli uroczystą akademią, którą poprowadziły uczennice klasy IV: Malwina Kuźniak i Julia Klimaszewska. 
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2015r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej. Dzień ten jest świętem polskiej szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym Ministerstwem Oświaty Publicznej w Polsce.

Więcej…
 
Spektakl 'Mniam Mniam'

Dnia 12.10.2015r. gościliśmy w naszej szkole Grupę T Toruń z niezwykle zabawnym spektaklem kabaretowo – edukacyjnym „Mniam, mniam”. W spektaklu poruszony został problem zdrowego odżywiania i stylu życia, wspomniano również o uzależnieniach. Celem było uświadomienie uczniom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania a także sięgania po używki.

Więcej…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016

W dniu 2 października 2015r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach. Uczniowie z klas IV-VI oddali głosy na swoich kandydatów. Po przeliczeniu głosów, Komisja Wyborcza ustaliła listę uczniów, którzy otrzymali największe poparcie wśród rówieśników. 

Więcej…
 
Sprzątanie Świata 2015

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach – wzorem lat ubiegłych - w dniu 18.09.2015 r. wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami rozpoczęli akcję o godz. 9:50. Każdej klasie został przydzielony do uporządkowania fragment terenu wokół naszej szkoły . Dzień był pogodny i uczniowie oprócz obowiązku sprzątania mieli możliwość skorzystania z ostatnich ciepłych promieni słonecznych i z widoku pięknych już lekko jesiennych liści na drzewach wokół szkoły.

Więcej…
 
Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

 

Dnia 1 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016.

O godzinie 10.00 wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Na początek oddano honory symbolom narodowym – wkroczył poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie klas II oraz IV umilili nam czas wierszami i piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność.

Więcej…
 
Informacje dotyczące świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2015/16

Dyrektor Szkoły informuje, że dn. 4 września odbędzie się kwalifikowanie uczniów do grup świetlicowych. W związku z powyższym w dniach od 27 sierpnia do 4 września należy złożyć WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ (nowy wniosek dostępny w szkole lub na stronie internetowej szkoły w zakładce „RODZICE - ŚWIETLICA - WNIOSEK”).

Wnioski należy składać u dyrektora szkoły, pedagoga lub u  wychowawcy. Jednocześnie informuję, że do czasu zorganizowania grup świetlicowych, tj. do 4 września świetlica będzie funkcjonować w grupach organizowanych na bieżąco – stosownie do zapotrzebowania i zgodnie z możliwościami organizacyjnymi szkoły.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 31

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
Reklama