Aktualności
Bezpieczne wakacje

Dnia 10.05.2016r. gościliśmy w naszej szkole Panią Ewelinę Wardziak z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Panią Almę Selwesiuk z Powiatowej Komendy Policji w Stargardzie. Panie poruszyły temat uzależnień wśród młodzieży oraz przekazały cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie klas V i VI wysłuchali prelekcji, wzięli udział w dyskusji oraz obejrzeli film dokumentalny dotyczący uzależnień i ich konsekwencji.

Więcej…
 
Mistrz Matematyki 2015/2016

"Żadna nauka nie wzmacnia tak
wiary w potęgę umysłu ludzkiego,
jak matematyka."
H. Steinhaus

W kwietniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI pod hasłem „Matematyczne zakręty - matematyka dla dużych i małych”.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 24 uczniów, którzy rozwiązywali między innymi zadania logiczne: zamknięte i otwarte, łamigłówki, krzyżówki oraz układali tangramy.

Więcej…
 
Wycieczka do CEŚ w Małkocinie

Dnia 10.05.2016 r. odbyła się wycieczka do Centrum Edukacji Środowiskowej Uniwersytetu Szczecińskiego w Małkocinie. Dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych pt.”Wiosenne kwiaty”; udały się na spacer do parku w poszukiwaniu oznak wiosny, gdzie zostały omówione chronione gatunki roślin zielnych. Następnie zajęcia odbywały się laboratorium, gdzie dzieci oglądały mikroskopowo zebrane pąki kwiatów i liście.

Więcej…
 
Wolność, Naród, Ojczyzna

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole w dniu 5 maja 2016r. apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to wspaniała okazja by uzmysłowić wszystkim rolę i znaczenie takich słów jak WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klasy IV przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

Więcej…
 
III miejsce Dawida Pasikowskiego w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Uczeń klasy VI Dawid Pasikowski zajął III miejsce w Eliminacjach Powiatowych w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Stargardzie. Turniej składał się z czterech konkurencji: testów o przepisach ruchu drogowego, umiejętności jazdy po miasteczku ruchu drogowego, jazdy rowerem po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…
 
Ortofrajda 2016

Dnia 5.05. 2016 odbył się konkurs ortograficzny uczniów klas II-III „Ortofrajda 2016”, którego celem było mobilizowanie do poznawania i utrwalania reguł ortograficznych, a także sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów, którzy musieli napisać poprawnie tekst ze słuchu, segregować karteczki z wyrazami z trudnością ortograficzną, odszukać w zakreślance wyrazów z „ó”, odgadnąć zagadki i zapisać ich rozwiązanie.

Więcej…
 
Konkurs matematyczny KANGUR 2016

W marcu 2016 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2016” . Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a jego formuła spełnia funkcję integrującą dzieci i młodzież z całego świata.

Więcej…
 
Konkurs Przyrodniczy dla klas II i III

Pod koniec kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Przyrodniczy dla klas II i III pod hasłem: „Dla siebie i dla Ziemi zostań przyjacielem”. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci wrażliwości i potrzeby kontaktu z przyrodą, kształtowanie przyjaznego stosunku do świata roślin i zwierząt oraz dostrzeganie potrzeby segregowania odpadów ze względu na wyczerpywanie się zasobów przyrody.

Więcej…
 
Nasza uczennica laureatką konkursu plastycznego ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo”

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Uczennica klasy IB – Aleksandra Pawlak zajęła II miejsce w tegorocznej edycji na szczeblu powiatowym w kategorii uczniów klas I – III i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich. Gratulujemy i trzymamy kciuki Olu w pokonaniu następnego etapu konkursu !!!

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 33

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 545 gości 
Reklama