Podręczniki szkolne 2016/2017


Aktualności
Międzyszkolne zawody o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie

19 marca 2010 roku w sali sportowej naszej szkoły odbyły się międzyszkolne zawody sportowe Szkół Gminy Stargard Szczeciński o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie.

W zawody zorganizowanych przez policjantów z III rewiru Dzielnicowych KPP Stargard Szczeciński wzięli udział uczniowie z klas I - VI wszystkich szkół podstawowych gminy Stargard.

Wszyscy wspaniale się bawili podczas zadań sprawnościowych i ambitnie rywalizowali w konkurencjach teoretycznych, popisując się znajomością zasad ruchu drogowego oraz wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze.

Po zaciętej walce, przy żywiołowym dopingu publiczności puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie zdobyli uczniowie SP Grzędzice. Miłą niespodzianką był fakt, że również na zawodników z pozostałych drużyn czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Podkreślić należy, że zorganizowane zawody planowane są jako impreza cykliczna utrwalająca i poszerzająca wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

zobacz zdjęcia

 
Na sportowo

22 i 26 lutego 2010 roku najpierw uczniowie klas: III, IV a później V i VI pod opieką swoich wychowawców i rodziców przeżyli nieco inne lekcje W-F. Owiedzili bowiem lodowisko, które znajduje się w OSiR w Stargardzie Szczecińskim. 45 minut trwały harce na lodzie. Okazało się, że dzieciaki doskonale opanowały umiejętność utrzymywania sie na łyżwach. Były więć gonitwy, slalomy, piruety a nawet tańce na lodzie. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru, dlatego zabawa była doskonała. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałym nastroju i co najważniejsze bez żadnych kontuzji.

 
Zmiana kursu autobusu szkolnego

W związku ze zmianą godzin autobusu szkolnego od 15 lutego 2010 r. uczniowie przyjeżdżający II kursem w czwartki odjeżdżać będą ze swoich miejscowości o następujących godzinach:

Kiczarowo 9:10
Kolonia Grabowo 9:20
Grabowo 9:25
Lipnik 9:50

 
BETLEJEM TO MY SAMI

Zobacz zdjęcia

Na progu nowego tysiąclecia pragniemy, aby w sercu każdego zwyciężało zawsze dobro, a zło od zarodka było piętnowane. Z taką myślą członkowie koła teatralnego działającego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach przygotowali  tegoroczne Jasełka.

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Czas ten rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

W takiej właśnie atmosferze przebiegało 18 grudnia 2009 r. spotkanie w sali gimnastycznej, która w swych gościnnych progach przyjęła wielu wspaniałych gości. Byli wśród nich wójtowie gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz i Jerzy Makowski, radny Daniel Wilk, przewodnicząca KGW Anna Rybicka, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” Barbara Jaroszek, sołtysi Grzędzic i Grabowa, uczniowie szkoły, rodzice, dziadkowie, absolwenci, mieszkańcy Grzędzic.

Na scenie pojawili się mieszkańcy Betlejem, którzy nie znaleźli w swych domach miejsca dla nowonarodzonego Dzieciątka, nie zabrakło również Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów. Można było również zobaczyć „współczesne” Betlejem, w którym wszyscy szanują obyczaje, zwłaszcza ten dotyczący nakrycia dla nieznajomego gościa. Trudno jednak we współczesnym świecie wpuścić do domu kogoś nieznanego, głodnego i biednego. Dzieci na scenie poruszyły więc swym występem bardzo wrażliwą strunę w naszych sercach. „A jeśli Święta Rodzina chodzi między nami? Chrystus powiedział przecież, że w każdym człowieku, którego spotkamy, jest i on sam”. Czy gotowi jesteśmy pomagać innym, kiedy tego od nas oczekują? Czas Bożego Narodzenia to dobry moment, by o tym pomyśleć i zastanowić się czy dodatkowe nakrycie to tylko symbol, czy coś więcej, gotowość na przyjęcie innych. Nie zabrakło więc wzruszenia i refleksji. Wśród rozważań świątecznych rozbrzmiewały również kolędy. A wszystko to rozgrywało się na tle wspaniałej scenerii, wśród choinkowych światełek.

Jak na świąteczny czas przystało wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Świętych Mikołajów, którzy wręczyli im pomarańcze ufundowane przez Radę Rodziców i słodkości zakupione przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Nie zabrakło również gorących życzeń, które są nieodłącznym elementem spotkania jasełkowego. Dzieci życzyły wszystkim, by wzięty do ręki opłatek pozwolił dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel przysłoniła wszystkie troski i kłopoty. By światło choinki oświetliło życie i pozwoliło odnaleźć właściwą drogę. I by przez cały rok od poniedziałku do niedzieli wszystkich wszystko łączyło, nic zaś nie dzieliło.

Równie piękne życzenia złożyli wszystkim obecnym dyrektor szkoły Danuta Stankiewicz, wójt Kazimierz Szarżanowicz, Anna Rybicka i radny Daniel Wilk.

Zobacz zdjęcia

 
Ortografia wcale nie jest taka straszna

15 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach odbył się   Gminny Konkurs Ortograficzny klas II – III o tytuł Mistrza Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Stargard Szczeciński. Każdą palcówkę reprezentowało dwoje uczniów.

Dzieciaki zmierzyły się z przeróżnymi  łamigłówkami, utrwalając przy tym znajomość zasad polskiej ortografii. Były więc zagadki, skrzynia skarbów,  dyktando, porządkowanie wyrazów. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań z łatwością poradzili sobie z zadaniami. Mistrz jednak mógł zostać tylko jeden. Po skrupulatnym sprawdzeniu prac i podliczeniu punktacji tytuł Mistrza Ortografii klas I – III trafił do ucznia Szkoły Podstawowej w Sownie Maksymiliana Iwan.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki książkowe. Czekał też na nich poczęstunek. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu to zasługa nauczycielki szkoły w Grzędzicach Anny Górzyńskiej.

Należy mieć nadzieję, że konkurs ten stanie się tradycją szkół gminy Stargard i  najmłodsi uczniowie w przyszłości będą mieli okazję zmagać się z polską ortografią.

Zobacz zdjęcia

 
Konkurs Języka Polskiego z Elementami Historii

28 października 2009 roku na terenie szkoły odbył się I etap Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Przystąpiło do niego dziesięcioro uczniów z klasy V i klasy VI. W czasie zmagań musieli się wykazać wiedzą z przedmiotów humanistycznych. Łącznie rozwiązali 26 zadań. Najlepsza trójka będzie reprezentowała  naszą szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 4 grudnia 2009 roku w Gimnazjum nr 1 w Stargardzie Szczecińskim.

Zwycięzcy etapu szkolnego:

  1. Dominika Żemier - klasa VI
  2. Aleksandra Szubczyńska - klasa VI
  3. Jakub Izajko - klasa VI.
 
Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek 13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi honorowymi była pani dyrektor szkoły, wszyscy nauczyciele oraz pracownicy obsługi.
Na początku uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała wszystkim zgromadzonym okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej i jej zasługi dla oświaty. Następnie uczniowie klasy V i VI zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki oraz pokaz mody nauczycielskiej, który wywołał sporo emocji i uśmiechu.
I najpiękniejszy moment apelu – życzenia dla nauczycieli od uczniów, którzy dziękowali za cierpliwość, wyrozumiałość, serdeczność okazywaną na co dzień oraz za przekazywaną wiedzę.
Wtorkowa uroczystość była też ważna dla uczniów klasy IV, którzy zostali przyjęci  do grona uczniów starszych, ale zanim to nastąpiło musieli przejść kilka prób. Wszystkie zadania udało się „czwartakom” wykonać i pani dyrektor wręczyła akt przyjęcia w poczet uczniów Dużego Samorządu. Miłym upominkiem przygotowanym przez uczniów klasy III były kolorowe rożki ze słodyczami.
Uroczystość  zakończyła się wręczeniem wszystkim pracownikom szkoły „orderów zdrowia” – jabłuszek oraz kwiatów.

Zobacz zdjęcia

 
Rozpoczęcie roku szkolngo 2011/2012

Inauguracja roku szkolnego 20011/2012 rozpocznie się 1 września 2011 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej szkoły w Grzędzicach.

O godzinie 8.00 w kościele parafialnym odbędzie się msza święta poprzedzająca uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.


 
Sprzątanie świata 2009
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach, podobnie jak w latach poprzednich, w dniu 18.09.2009 r. wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”.  Uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcje o godz.10.30. Każdej klasie został przydzielony do uporządkowania fragment terenu naszej szkoły .

Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Urząd Gminy Stargard Szczecińki.

Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali 24 worki odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik. Uporządkowano tereny zielone, skalniak oraz parking na terenie szkoły. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Grono pedagogiczne uważa, że „Sprzątanie Świata” konsoliduje społeczność szkolną, uczy odpowiedzialności i samodzielnego działania. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

 
« PoczątekPoprzednia3132NastępnaOstatnie »

Strona 31 z 32

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Reklama