Podręczniki szkolne 2016/2017


Aktualności
Kangur i Kangurek 2011
W czwartek 17 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnej już edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY”. Idea konkursu narodziła się w dalekiej Australii, (co tłumaczy jego dość egzotyczną nazwę), gdzie został on zainaugurowany na początku lat osiemdziesiątych. W roku szkolnym 1991/92 odbyła się pierwsza polska edycja Kangura. Kangur osiągnął ogromną popularność i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki. Do tegorocznej edycji KANGURA w naszej szkole przystąpiło 17 uczniów, którzy rozwiązywali test z podziałem na kategorie wiekowe, klasa III i IV - kategoria "Maluch", klasa V i VI - kategoria "Beniamin".
Równocześnie z konkursem „Kangur Matematyczny” został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „KANGUREK”, który adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych. Udział w „KANGURKU” ma charakter zabawy z matematyką i jest treningiem logicznego myślenia. Zadania wchodzące w skład testu są oryginalne, nieszablonowe,  zabawne. Kangurka pisało 5 uczniów klasy II.
Zadania testowe pogrupowane były według trudności: za 3 punkty, 4 punkty i 5 punktów. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" nie kończy się z dniem zawodów. Na laureatów czekają liczne bardzo atrakcyjne nagrody.
M. Olszewska
 
W zdrowym ciele – zdrowy duch
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach oferuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych.
Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się zajęcia sportowe. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego i treningach piłki nożnej.
Głównym celem pracy na zajęciach SKS jest rozwijanie aktywności ruchowej uczniów, popularyzacja zdrowego trybu życia, przygotowywanie ich do zawodów sportowych, organizowanie rozgrywek klasowych, kształtowanie właściwych nawyków higienicznych oraz wykształcenie nawyku przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

W roku szkolnym 2010-2011 zajęcia SKS odbywają się w piątki. W zajęciach uczestniczą uczniowie z klas III-VI. Podczas zajęć doskonalimy umiejętności z różnych dyscyplin sportu, organizujemy rozgrywki klasowe, rozgrywki drużyn mieszanych, czwórbój lekkoatletyczny. Często uczestniczymy i przygotowujemy się do zawodów międzyszkolnych.
Podczas roku szkolnego dzieci uczestniczą w takich zawodach sportowych jak:

Turniej Sprawnościowy klas I-III Szkół Gminy Stargard Szczeciński,
Jesienne Powiatowe Biegi Przełajowew Barzkowicach,
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Stargardzie Szczecińskim,
Turniej Sprawnościowy klas IV-VI  Szkół Gminy Stargard Szczeciński,
Turnieju Sportowym o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie Szczecińskim.
TU OBEJRZYSZ  zdjęcia z zajęć SKS

Drużyna Piłki Nożnej

Dzięki współpracy szkoły z klubem piłki nożnej LZS „Orzeł” Grzędzice, uczniowie biorą udział w treningach piłki nożnej i uczestniczą w Rozgrywkach Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Stargard Szczeciński, w którym rywalizuje dziesięć zespołów z terenu naszej gminy. Rozgrywki odbywają się na Orliku w Witkowie.  Zawodnicy trenują w soboty o godzinie 11.30 na sali gimnastycznej lub na boisku LZS „Orzeł” Grzędzice.
Na treningach dzieci doskonalą technikę piłkarską, poznają przepisy gry, małe gry, zabawy ruchowe oraz rozwijają swoja sprawność fizyczną. Na treningach pracujemy także nad wyrabianiem dyscypliny, pewności siebie oraz kształtujemy odwagę i zdecydowanie przy podejmowaniu decyzji.
Podczas roku szkolnego dzieci uczestniczą w następujących zawodach sportowych:
Rozgrywki Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Stargard Szczeciński (Orlik w Witkowie),
Turniej o Puchar Małego „Orła” w Grzędzicach,
Turnieje piłki nożnej w Sownie, Stargardzie Szczecińskim i Reptowie.

Obecnie przygotowujemy się do rundy wiosennej Ligi Orlików w Witkowie
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach piłkarskich.

TU OBEJRZYSZ  zdjęcia drużyny piłkarskiej

 
Jasełka 2010

"Ten nastrój wszystkim się udziela,
ogarnia serca, dusze
radością szczęścia i wesela
i czystych, wielkich wzruszeń".
K. Chojecka

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także refleksji i  serdecznych spotkań w gronie rodziny, znajomych i  przyjaciół.
Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach stało się organizowanie  szkolnego spotkania jasełkowego, które w tym roku odbyło się 16 grudnia. Uczniowie klasy III, wraz z uczestnikami  koła teatralnego i muzycznego  przygotowali wspaniałe przedstawienie. Wprowadziło ono widzów w niepowtarzalny, świąteczny klimat. Ukazało wieczne wartości, takie jak miłość i nadzieja. Migoczące światełkami choinki, zapełniająca się postaciami aniołów i pasterzy szopka tworzyły na sali wspaniałą, świąteczną atmosferę. Na scenie pojawiły się Diabły, które wspólnie z Herodem knuły plan zgładzenia nowo narodzonego Jezusa. Na szczęście byli też i Aniołowie, którzy sprawili, że zło zostało pokonane a my po dziś dzień możemy świętować  uroczyście Boże Narodzenie. To bardzo ważne, by przestrzegać różnych tradycji. Dzięki nim możemy kontynuować zwyczaje, które są elementem historii naszych przodków, a tym samym coraz lepiej rozumieć skąd się wywodzimy, kim jesteśmy… Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym, z zaangażowaniem prezentując i bardzo przeżywając  swój występ.
Spotkanie Jasełkowe zaszczycili swoją obecnością szacowni goście. Tego dnia byli z nami między innymi: wójt Gminy Stargard Szczeciński - Kazimierz Szarżanowicz, zastępca wójta Gminy Stargard Szczeciński - Jerzy Makowski, proboszcz Parafii p.w. Św. Piotra i Pawła - ks. Mirosław Oliwiak, radny Gminy Stargard Szczeciński – Daniel Lesner, przedstawicielka  Koła Gospodyń Wiejskich - Zofia Leszczyńska, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” - Barbara Jaroszek, sołtysi Grzędzic i Grabowa, uczniowie szkoły, rodzice, dziadkowie, absolwenci, mieszkańcy Grzędzic a także krąg przyjaciół szkoły.
Nie zabrakło również gorących życzeń, które są nieodłącznym elementem spotkania jasełkowego. Dzieci życzyły wszystkim, by wzięty do ręki opłatek pozwolił dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel przysłoniła wszystkie troski i kłopoty. Równie piękne życzenia złożyła wszystkim obecnym dyrektor szkoły Danuta Stankiewicz.
Jak na świąteczny czas przystało wszystkie dzieci zostały obdarowane pomarańczami ufundowanymi przez Radę Rodziców i słodkościami zakupionymi przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra.”
Po pożegnaniu  z uczniami nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się  przy świątecznie udekorowanym  stole i pysznym cieście  przygotowanym przez rodziców uczniów klas  III, gdzie złożyli sobie świąteczne życzenia.
Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia, które wprowadziło wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i stało się okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i środowiskiem lokalnym szkoły. Nad całością przygotowań czuwała Ewa Rusinowicz, jednak nie do przecenienia był wkład pracy i zaangażowanie  Anny Płuciennik, Andrzeja Krency oraz wielu innych wspierających  nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów naszej szkoły.
 
Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V pod kierunkiem L. Romanowskiej przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Młodzi patrioci przypomnieli długą walkę Polaków o prawo do własnej ojczyzny.
Podsumowaniem akademii były słowa Jana Pawła II proszące o to, byśmy dbali o nasze duchowe dziedzictwo - o Polskę.

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA W GRZĘDZICACH - 17.09.2010 r.
Od lat Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata’’.
Przygotowania do tegorocznej akcji rozpoczęliśmy od zebrania niezbędnych do pracy narzędzi i przyborów  oraz wyznaczenia każdej klasie terenu do posprzątania.
Następnie w dniu akcji wszyscy uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli, sprzątali przyległe do naszej szkoły tereny. Młodzież pracowała w kilkunastoosobowych grupach, które zbierały makulaturę, plastik i pozostałe odpady do foliowych worków.
Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali 23 worki odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik. Uporządkowano teren zielony szkoły, bieżnię i boisko szkolne.
Nauczyciele zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami.
Uczniowie szkoły w Grzędzicach popierają tego typu przedsięwzięcia, wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.
Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.

 

W galerii można zobaczyć zdjęcia z przebiegu akcji                                                Zobacz zdjęcia

 
Festyn środowiskowy "Dzień Dziecka pełen atrakcji"
1 czerwca 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie środowiskowym „DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI”.
Festyn rozpoczęły popisy aktorskie. Uczniowie klasy III brawurowo odegrali legendę „O Szewczyku Dratewce i smoku zwanym Wawelskim”.
Dziewczynki i chłopcy z klas IV - VI rozegrali turniej tenisa stołowego i wzięli udział w zgaduj– zgaduli „I ty możesz zostać Omnibusem”.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzędzicach zaangażowali uczniów wszystkich klas do udziału w zawodach sprawnościowych. Rozegrane konkurencje („Strażak przygotowuje się do akcji”, „Transport wody”, „Przenoszenie i bandażowanie rannego”) z przymrużeniem oka ukazywały niektóre zajęcia strażaków.
Artystyczne ambicje można było zrealizować, biorąc udział w konkursach plastycznych („Postać z balona”,  „Dokończ portret”) i muzycznych („Rozpoznaj instrument”, „Jaka to melodia”).
Mali miłośnicy matematyki wzięli udział w konkursie segregowania i szacowania. W tej konkurencji porządkowali kolorowe drażetki i określali bez przeliczania ich ilość. Uporządkowane cukierki były dla nich dodatkową słodką nagrodą, poza tą przewidzianą dla zwycięzców.
Fantazyjne makijaże twarzy wykonywane gratis przez Panią Basię Jaroszek ze stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” zamieniły uczestników festynu w fantazyjne, nieziemskie postacie.
Chociaż pogoda nie w pełni  dopisała, to i tak 1 czerwca 2010 roku zapamiętamy jako jeden z radośniejszych dni tego roku szkolnego.
Dla wszystkich „głodomorów” przygotowano smakowite jedzonko: pieczoną kiełbasę, grochówkę, popcorn i lody na słodki deser.

Wielką atrakcją festynu był ROWER ufundowany przez sponsora dla dzieci biorących udział w imprezie. Losowanie, w którym rolę „Losującej Sierotki” odegrał Wójt Gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz, okazało się szczęśliwe dla ucznia klasy VI Jakuba Izajko.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
Wycieczka klas O-III do zagrody agroturystycznej w Łobzie
W dniu 27 maja uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do zagrody agroturystycznej w Łobzie. Wszyscy uczniowie wykazali się wielką odwagą, sprawnością i dobrym humorem uczestnicząc w programie  rekreacyjno-sprawnościowym ,,SHREK”. Pokonały własne lęki wchodząc na linie do lochu lub forsując ścieżkę wyłożoną szyszkami, pokrzywami i sosnowymi igłami  po której musiały przejść. Dużą frajdą okazało się strzelanie z wiatrówki oraz jazda quadem lub traktorem w plenerze. Wiele  śmiechu było przy zakuwaniu w dyby, pojedynku na gąbki pomiędzy drużyną chłopców i dziewczynek.  Uczniowie szubko znaleźli również miejsce w którym mieszka Shrek i ukryty skarb, który chętnie wymienili na słodycze. Po zjedzeniu gorących kiełbasek z grilla, zadowoleni, trochę zmęczeni ale wciąż uśmiechnięci wrócili do szkoły.
 
22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

Co roku wiosną mająmiejsce obchody Dnia Ziemi, których celem jest propagowanie ekologicznych postaw wśród ludzi. W tym roku Święto Ziemi przebiega pod hasłem: „RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS”.
Uczniowie naszej szkoły również pokazali, iż nie są im obojętne losy naszej planety oraz wyrazili protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Ziemi. Dołączyli do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi będą walczyć o nasz wspólny dom.
Wielkim zaangażowaniem i zadziwiającą pomysłowością wykazali się uczniowie stwarzając "mini dzieła sztuki" – plakaty, które zostały rozwieszone i zdobią korytarz szkolny. Ciekawe makiety gospodarstwa wykonane przez dzieci z zerówki także wystawione są na stolikach. Odbył się również konkurs ekologiczny dla uczniów klas I – III pod hasłem: „Dla siebie i dla Ziemi zostań przyjacielem”.
Specjalnie na tą okazję zorganizowany został apel, w czasie którego uczniowie klasy V i VI mieli możliwość pokazania, co chcieliby zmienić w otaczającej nas przyrodzie, jak ją udoskonalić, co zrobić, żeby wokół nas było ładniej, czyściej, weselej. Dużo emocji i radości wzbudziły modelki prezentujące ciekawie wykonane stroje z różnorodnych odpadów.
Dzień Ziemi w naszej szkole to okazja zarówno do zabawy, jak i zdobywania solidnej wiedzy ekologiczno – przyrodniczej.
Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci będą w codziennym życiu stosować zdobyte tego dnia wiadomości, co przyczyni się w widoczny sposób do ochrony środowiska.
„Żyj z przyrodą w zgodzie, odsuń od niej zło
i pamiętaj co dzień , żeby chronić ją.
Żyj z przyrodą w zgodzie, to wspaniała rzecz.
Na Ziemi, na wodzie, warto druhów mieć”

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
Wielkanoc 2010

Dnia 29 marca odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych. W świątecznym nastroju uczniowie klasy I przypomnieli piękne zwyczaje wielkanocne począwszy od niedzieli palmowej, aż po lany poniedziałek. W formie wierszyków, piosenek i ciekawostek przekazali wiedzę, która jest niezbędna w zrozumieniu świątecznych obrzędów. Na zakończenie Zajączek wraz z życzeniami obdarował obecnych wielkanocnymi, słodkimi upominkami. Po programie artystycznym p.dyrektor D.Stankiewicz złożyła wszystkim życzenia wesołych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkiej Nocy spędzonych wśród kochającej rodziny przy wspólnym stole.

zobacz zdjęcia

 
« PoczątekPoprzednia313233NastępnaOstatnie »

Strona 31 z 33

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Reklama