Podręczniki szkolne 2016/2017


Aktualności
Ortografia wcale nie jest taka straszna

15 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach odbył się   Gminny Konkurs Ortograficzny klas II – III o tytuł Mistrza Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Stargard Szczeciński. Każdą palcówkę reprezentowało dwoje uczniów.

Dzieciaki zmierzyły się z przeróżnymi  łamigłówkami, utrwalając przy tym znajomość zasad polskiej ortografii. Były więc zagadki, skrzynia skarbów,  dyktando, porządkowanie wyrazów. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań z łatwością poradzili sobie z zadaniami. Mistrz jednak mógł zostać tylko jeden. Po skrupulatnym sprawdzeniu prac i podliczeniu punktacji tytuł Mistrza Ortografii klas I – III trafił do ucznia Szkoły Podstawowej w Sownie Maksymiliana Iwan.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki książkowe. Czekał też na nich poczęstunek. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu to zasługa nauczycielki szkoły w Grzędzicach Anny Górzyńskiej.

Należy mieć nadzieję, że konkurs ten stanie się tradycją szkół gminy Stargard i  najmłodsi uczniowie w przyszłości będą mieli okazję zmagać się z polską ortografią.

Zobacz zdjęcia

 
Konkurs Języka Polskiego z Elementami Historii

28 października 2009 roku na terenie szkoły odbył się I etap Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Przystąpiło do niego dziesięcioro uczniów z klasy V i klasy VI. W czasie zmagań musieli się wykazać wiedzą z przedmiotów humanistycznych. Łącznie rozwiązali 26 zadań. Najlepsza trójka będzie reprezentowała  naszą szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 4 grudnia 2009 roku w Gimnazjum nr 1 w Stargardzie Szczecińskim.

Zwycięzcy etapu szkolnego:

  1. Dominika Żemier - klasa VI
  2. Aleksandra Szubczyńska - klasa VI
  3. Jakub Izajko - klasa VI.
 
Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek 13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi honorowymi była pani dyrektor szkoły, wszyscy nauczyciele oraz pracownicy obsługi.
Na początku uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała wszystkim zgromadzonym okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej i jej zasługi dla oświaty. Następnie uczniowie klasy V i VI zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki oraz pokaz mody nauczycielskiej, który wywołał sporo emocji i uśmiechu.
I najpiękniejszy moment apelu – życzenia dla nauczycieli od uczniów, którzy dziękowali za cierpliwość, wyrozumiałość, serdeczność okazywaną na co dzień oraz za przekazywaną wiedzę.
Wtorkowa uroczystość była też ważna dla uczniów klasy IV, którzy zostali przyjęci  do grona uczniów starszych, ale zanim to nastąpiło musieli przejść kilka prób. Wszystkie zadania udało się „czwartakom” wykonać i pani dyrektor wręczyła akt przyjęcia w poczet uczniów Dużego Samorządu. Miłym upominkiem przygotowanym przez uczniów klasy III były kolorowe rożki ze słodyczami.
Uroczystość  zakończyła się wręczeniem wszystkim pracownikom szkoły „orderów zdrowia” – jabłuszek oraz kwiatów.

Zobacz zdjęcia

 
Rozpoczęcie roku szkolngo 2011/2012

Inauguracja roku szkolnego 20011/2012 rozpocznie się 1 września 2011 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej szkoły w Grzędzicach.

O godzinie 8.00 w kościele parafialnym odbędzie się msza święta poprzedzająca uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.


 
Sprzątanie świata 2009
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach, podobnie jak w latach poprzednich, w dniu 18.09.2009 r. wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”.  Uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcje o godz.10.30. Każdej klasie został przydzielony do uporządkowania fragment terenu naszej szkoły .

Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Urząd Gminy Stargard Szczecińki.

Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali 24 worki odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik. Uporządkowano tereny zielone, skalniak oraz parking na terenie szkoły. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Grono pedagogiczne uważa, że „Sprzątanie Świata” konsoliduje społeczność szkolną, uczy odpowiedzialności i samodzielnego działania. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

 
Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły rozstrzygnięty

25 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach odbył się konkurs na stanowisko dyrektora. W jego wyniku stanowisko to powierzono mgr Danucie Stankiewicz, która przedstawiła koncepcję kierowania szkołą na następne 5 lat.

Wszystkie działania podporządkowane będą sformułowanej kilka lat temu misji szkoły:

„Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach stwarza warunki do wszechstronnego, rozwoju każdego ucznia, zgodnie z jego indywidualnymi możliwościami. Dając solidną wiedzę, umiejętności i wychowując go, szkoła przygotowuje go dobrze do dalszej nauki i przyszłych ról społecznych. Uczymy naszego ucznia solidnie pracować, kochać swój kraj i miejsce, z którego pochodzi oraz swoją rodzinę. Kreujemy postawy: aktywności w procesie uczenia się, odpowiedzialności za swoją przyszłość, zaangażowania w pracę na rzecz wspólnego dobra, tolerancji i patriotyzmu. Pracujemy systematycznie, z wielkim zaangażowaniem na rzecz ucznia, mając na uwadze jego dobro. Szanujemy obowiązujące nas prawo i uczymy uczniów przestrzegania prawa szkolnego.”

Tak sformułowana misja nadaje pracy szkoły następujące kierunki:

· przygotowanie do przyszłości

· nauka szacunku do „Małej” i „Dużej” Ojczyzny

· współpraca z rodzicami

· utrzymanie i poszerzanie kontaktów z lokalnym środowiskiem

· nauka poszanowania środowiska, przyrodniczego.

Pani dyrektor kierując placówką będzie korzystała z wieloletniego doświadczenia pedagogicznego i 5 – letniej pracy na stanowisku dyrektora w poprzedniej kadencji. Położy nacisk na te działania, które przyczyniły się do poprawy jakości pracy szkoły i warte są kontynuowania.

Dyrektor Stankiewicz chce być dyrektorem otwartym na potrzeby zmieniającej się rzeczywistości, ciągle się doskonalić i podejmować nowe zadania oraz do takiej postawy mobilizować również pracujących w szkole nauczycieli.

 
« PoczątekPoprzednia31NastępnaOstatnie »

Strona 31 z 31

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Reklama