Aktualności
Beatyfikacja Jana Pawła II - patrona naszej szkoły

16 października 2006 roku Szkole Podstawowej w Grzędzicach nadane zostało imię Jana Pawła II. Tak znakomity patron jest naszym autorytetem w trudnej sztuce wychowania i samowychowania. Uczy nas „mierzyć drugiego człowieka miarą serca”.
1 maja 2011 roku na placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Po raz kolejny przypomnimy sobie tę postać i po raz kolejny zastanowimy się nad tym, jak dokonania polskiego Papieża zmieniły oblicze Ziemi. W naszej szkole też przygotowujemy się do beatyfikacji poprzez różnego rodzaju przedsięwzięcia.

Przygotowanie uczniów do uroczystości beatyfikacji /od 18.04 - dwa tygodnie poprzedzające beatyfikację/

 • zorganizowanie w holu szkoły wystawy książek związanych z życiem i twórczością JP II, oraz albumów ze zdjęciami,
 • umieszczenie na budynku szkoły baneru z napisem: 1 maja 2011 – Beatyfikacja Jana Pawła II – Patrona Szkoły,
 • zorganizowanie uroczystego apelu nawiązującego do uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II, informującego o przygotowaniach  szkoły do uroczystości – poniedziałek 18.04.2011 r. godz. 10.00,
 • złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą JP II w holu szkoły oraz w świetlicy szkolnej,
 • spotkanie uczniów naszej szkoły z  Ks. Proboszczem M. Oliwiakiem w świetlicy szkolnej w dwóch grupach: klasy 0 – III i klasy IV – V; rozmowa pod hasłem: „Ksiądz Proboszcz o Janie Pawle II”- poniedziałek 18.04.2011r. około godz. 1020,
 • przygotowanie w porozumieniu z wychowawcami gazetek w klasach dotyczących postaci naszego patrona; wykonanie okolicznościowych elementów ozdabiających okna
 • przygotowanie przez koło teatralne montażu słowno – muzycznego: „Jestem szczęśliwy, wy też bądźcie”  na uroczystość w kościele - sobota  30.04.2011r.
 • zorganizowanie konkursu wiedzy o JP II pod hasłem „Znam Jana Pawła II – patrona szkoły” w ramach lekcji religii w klasach IV – VI – środa 20.04.2011r.
 • przygotowanie  prac plastycznych /od 04.04.2011r./ i zorganizowanie na holu szkoły wystawy pod hasłami: „Jan Paweł II – Człowiek o Wielkim Sercu”, „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci” –19.04.2011r.,
 • prezentacja w holu szkoły zapisków uczniów: „O co poprosiłbym JP II?”, Co zawdzięczamy  Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II?” – czwartek 28.04.2011r.,
 • prezentacja multimedialna „Pielgrzymki  Jana Pawła II do Polski” /w dwóch grupach: klasy 0 – III i klasy IV – VI/  – piątek 29.04.2011 r.,
 • apel podsumowujący działania szkolne poprzedzające beatyfikację JPII – piątek 29.04.2011r. godz. 1000 ,

Część II
Uroczystość w Kościele Parafialnym w Grzędzicach  /sobota 30. 04. 2011r. godz. 1800 ,

 • montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły  „Jestem szczęśliwy, wy też bądźcie”,
 • msza święta dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II – godz. 1900,
 • złożenie wiązanki kwiatów przez uczniów naszej szkoły pod tablicą upamiętniającą beatyfikację JP II.

 

 
Spotkanie z Ewą Chotomską
Wspaniałym przeżyciem dla uczniów klasy pierwszej i trzeciej było spotkanie z Ewą Chotomską – twórcą telewizyjnym, autorką wierszy i piosenek dla dzieci.
17 marca wybraliśmy się do Stargardu, do księgarni Atena, w której zorganizowana była impreza. Znaleźliśmy się  w gościnnym wnętrzu księgarni i niecierpliwie czekaliśmy na panią Ewę. Przed spotkaniem  rozmawialiśmy na temat wierszy i piosenek pani Chotomskiej z reporterem polskiego Radia Szczecin, który przygotowywał o autorce program radiowy.
Więcej…
 
Kangur i Kangurek 2011
W czwartek 17 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnej już edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY”. Idea konkursu narodziła się w dalekiej Australii, (co tłumaczy jego dość egzotyczną nazwę), gdzie został on zainaugurowany na początku lat osiemdziesiątych. W roku szkolnym 1991/92 odbyła się pierwsza polska edycja Kangura. Kangur osiągnął ogromną popularność i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki. Do tegorocznej edycji KANGURA w naszej szkole przystąpiło 17 uczniów, którzy rozwiązywali test z podziałem na kategorie wiekowe, klasa III i IV - kategoria "Maluch", klasa V i VI - kategoria "Beniamin".
Równocześnie z konkursem „Kangur Matematyczny” został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „KANGUREK”, który adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych. Udział w „KANGURKU” ma charakter zabawy z matematyką i jest treningiem logicznego myślenia. Zadania wchodzące w skład testu są oryginalne, nieszablonowe,  zabawne. Kangurka pisało 5 uczniów klasy II.
Zadania testowe pogrupowane były według trudności: za 3 punkty, 4 punkty i 5 punktów. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" nie kończy się z dniem zawodów. Na laureatów czekają liczne bardzo atrakcyjne nagrody.
M. Olszewska
 
W zdrowym ciele – zdrowy duch
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach oferuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych.
Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się zajęcia sportowe. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego i treningach piłki nożnej.
Głównym celem pracy na zajęciach SKS jest rozwijanie aktywności ruchowej uczniów, popularyzacja zdrowego trybu życia, przygotowywanie ich do zawodów sportowych, organizowanie rozgrywek klasowych, kształtowanie właściwych nawyków higienicznych oraz wykształcenie nawyku przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

W roku szkolnym 2010-2011 zajęcia SKS odbywają się w piątki. W zajęciach uczestniczą uczniowie z klas III-VI. Podczas zajęć doskonalimy umiejętności z różnych dyscyplin sportu, organizujemy rozgrywki klasowe, rozgrywki drużyn mieszanych, czwórbój lekkoatletyczny. Często uczestniczymy i przygotowujemy się do zawodów międzyszkolnych.
Podczas roku szkolnego dzieci uczestniczą w takich zawodach sportowych jak:

Turniej Sprawnościowy klas I-III Szkół Gminy Stargard Szczeciński,
Jesienne Powiatowe Biegi Przełajowew Barzkowicach,
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Stargardzie Szczecińskim,
Turniej Sprawnościowy klas IV-VI  Szkół Gminy Stargard Szczeciński,
Turnieju Sportowym o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie Szczecińskim.
TU OBEJRZYSZ  zdjęcia z zajęć SKS

Drużyna Piłki Nożnej

Dzięki współpracy szkoły z klubem piłki nożnej LZS „Orzeł” Grzędzice, uczniowie biorą udział w treningach piłki nożnej i uczestniczą w Rozgrywkach Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Stargard Szczeciński, w którym rywalizuje dziesięć zespołów z terenu naszej gminy. Rozgrywki odbywają się na Orliku w Witkowie.  Zawodnicy trenują w soboty o godzinie 11.30 na sali gimnastycznej lub na boisku LZS „Orzeł” Grzędzice.
Na treningach dzieci doskonalą technikę piłkarską, poznają przepisy gry, małe gry, zabawy ruchowe oraz rozwijają swoja sprawność fizyczną. Na treningach pracujemy także nad wyrabianiem dyscypliny, pewności siebie oraz kształtujemy odwagę i zdecydowanie przy podejmowaniu decyzji.
Podczas roku szkolnego dzieci uczestniczą w następujących zawodach sportowych:
Rozgrywki Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Stargard Szczeciński (Orlik w Witkowie),
Turniej o Puchar Małego „Orła” w Grzędzicach,
Turnieje piłki nożnej w Sownie, Stargardzie Szczecińskim i Reptowie.

Obecnie przygotowujemy się do rundy wiosennej Ligi Orlików w Witkowie
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach piłkarskich.

TU OBEJRZYSZ  zdjęcia drużyny piłkarskiej

 
Jasełka 2010

"Ten nastrój wszystkim się udziela,
ogarnia serca, dusze
radością szczęścia i wesela
i czystych, wielkich wzruszeń".
K. Chojecka

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także refleksji i  serdecznych spotkań w gronie rodziny, znajomych i  przyjaciół.
Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach stało się organizowanie  szkolnego spotkania jasełkowego, które w tym roku odbyło się 16 grudnia. Uczniowie klasy III, wraz z uczestnikami  koła teatralnego i muzycznego  przygotowali wspaniałe przedstawienie. Wprowadziło ono widzów w niepowtarzalny, świąteczny klimat. Ukazało wieczne wartości, takie jak miłość i nadzieja. Migoczące światełkami choinki, zapełniająca się postaciami aniołów i pasterzy szopka tworzyły na sali wspaniałą, świąteczną atmosferę. Na scenie pojawiły się Diabły, które wspólnie z Herodem knuły plan zgładzenia nowo narodzonego Jezusa. Na szczęście byli też i Aniołowie, którzy sprawili, że zło zostało pokonane a my po dziś dzień możemy świętować  uroczyście Boże Narodzenie. To bardzo ważne, by przestrzegać różnych tradycji. Dzięki nim możemy kontynuować zwyczaje, które są elementem historii naszych przodków, a tym samym coraz lepiej rozumieć skąd się wywodzimy, kim jesteśmy… Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym, z zaangażowaniem prezentując i bardzo przeżywając  swój występ.
Spotkanie Jasełkowe zaszczycili swoją obecnością szacowni goście. Tego dnia byli z nami między innymi: wójt Gminy Stargard Szczeciński - Kazimierz Szarżanowicz, zastępca wójta Gminy Stargard Szczeciński - Jerzy Makowski, proboszcz Parafii p.w. Św. Piotra i Pawła - ks. Mirosław Oliwiak, radny Gminy Stargard Szczeciński – Daniel Lesner, przedstawicielka  Koła Gospodyń Wiejskich - Zofia Leszczyńska, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” - Barbara Jaroszek, sołtysi Grzędzic i Grabowa, uczniowie szkoły, rodzice, dziadkowie, absolwenci, mieszkańcy Grzędzic a także krąg przyjaciół szkoły.
Nie zabrakło również gorących życzeń, które są nieodłącznym elementem spotkania jasełkowego. Dzieci życzyły wszystkim, by wzięty do ręki opłatek pozwolił dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel przysłoniła wszystkie troski i kłopoty. Równie piękne życzenia złożyła wszystkim obecnym dyrektor szkoły Danuta Stankiewicz.
Jak na świąteczny czas przystało wszystkie dzieci zostały obdarowane pomarańczami ufundowanymi przez Radę Rodziców i słodkościami zakupionymi przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra.”
Po pożegnaniu  z uczniami nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się  przy świątecznie udekorowanym  stole i pysznym cieście  przygotowanym przez rodziców uczniów klas  III, gdzie złożyli sobie świąteczne życzenia.
Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia, które wprowadziło wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i stało się okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i środowiskiem lokalnym szkoły. Nad całością przygotowań czuwała Ewa Rusinowicz, jednak nie do przecenienia był wkład pracy i zaangażowanie  Anny Płuciennik, Andrzeja Krency oraz wielu innych wspierających  nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów naszej szkoły.
 
Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V pod kierunkiem L. Romanowskiej przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Młodzi patrioci przypomnieli długą walkę Polaków o prawo do własnej ojczyzny.
Podsumowaniem akademii były słowa Jana Pawła II proszące o to, byśmy dbali o nasze duchowe dziedzictwo - o Polskę.

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA W GRZĘDZICACH - 17.09.2010 r.
Od lat Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata’’.
Przygotowania do tegorocznej akcji rozpoczęliśmy od zebrania niezbędnych do pracy narzędzi i przyborów  oraz wyznaczenia każdej klasie terenu do posprzątania.
Następnie w dniu akcji wszyscy uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli, sprzątali przyległe do naszej szkoły tereny. Młodzież pracowała w kilkunastoosobowych grupach, które zbierały makulaturę, plastik i pozostałe odpady do foliowych worków.
Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali 23 worki odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik. Uporządkowano teren zielony szkoły, bieżnię i boisko szkolne.
Nauczyciele zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami.
Uczniowie szkoły w Grzędzicach popierają tego typu przedsięwzięcia, wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.
Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.

 

W galerii można zobaczyć zdjęcia z przebiegu akcji                                                Zobacz zdjęcia

 
Festyn środowiskowy "Dzień Dziecka pełen atrakcji"
1 czerwca 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie środowiskowym „DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI”.
Festyn rozpoczęły popisy aktorskie. Uczniowie klasy III brawurowo odegrali legendę „O Szewczyku Dratewce i smoku zwanym Wawelskim”.
Dziewczynki i chłopcy z klas IV - VI rozegrali turniej tenisa stołowego i wzięli udział w zgaduj– zgaduli „I ty możesz zostać Omnibusem”.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzędzicach zaangażowali uczniów wszystkich klas do udziału w zawodach sprawnościowych. Rozegrane konkurencje („Strażak przygotowuje się do akcji”, „Transport wody”, „Przenoszenie i bandażowanie rannego”) z przymrużeniem oka ukazywały niektóre zajęcia strażaków.
Artystyczne ambicje można było zrealizować, biorąc udział w konkursach plastycznych („Postać z balona”,  „Dokończ portret”) i muzycznych („Rozpoznaj instrument”, „Jaka to melodia”).
Mali miłośnicy matematyki wzięli udział w konkursie segregowania i szacowania. W tej konkurencji porządkowali kolorowe drażetki i określali bez przeliczania ich ilość. Uporządkowane cukierki były dla nich dodatkową słodką nagrodą, poza tą przewidzianą dla zwycięzców.
Fantazyjne makijaże twarzy wykonywane gratis przez Panią Basię Jaroszek ze stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” zamieniły uczestników festynu w fantazyjne, nieziemskie postacie.
Chociaż pogoda nie w pełni  dopisała, to i tak 1 czerwca 2010 roku zapamiętamy jako jeden z radośniejszych dni tego roku szkolnego.
Dla wszystkich „głodomorów” przygotowano smakowite jedzonko: pieczoną kiełbasę, grochówkę, popcorn i lody na słodki deser.

Wielką atrakcją festynu był ROWER ufundowany przez sponsora dla dzieci biorących udział w imprezie. Losowanie, w którym rolę „Losującej Sierotki” odegrał Wójt Gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz, okazało się szczęśliwe dla ucznia klasy VI Jakuba Izajko.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
Wycieczka klas O-III do zagrody agroturystycznej w Łobzie
W dniu 27 maja uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do zagrody agroturystycznej w Łobzie. Wszyscy uczniowie wykazali się wielką odwagą, sprawnością i dobrym humorem uczestnicząc w programie  rekreacyjno-sprawnościowym ,,SHREK”. Pokonały własne lęki wchodząc na linie do lochu lub forsując ścieżkę wyłożoną szyszkami, pokrzywami i sosnowymi igłami  po której musiały przejść. Dużą frajdą okazało się strzelanie z wiatrówki oraz jazda quadem lub traktorem w plenerze. Wiele  śmiechu było przy zakuwaniu w dyby, pojedynku na gąbki pomiędzy drużyną chłopców i dziewczynek.  Uczniowie szubko znaleźli również miejsce w którym mieszka Shrek i ukryty skarb, który chętnie wymienili na słodycze. Po zjedzeniu gorących kiełbasek z grilla, zadowoleni, trochę zmęczeni ale wciąż uśmiechnięci wrócili do szkoły.
 
« PoczątekPoprzednia313233NastępnaOstatnie »

Strona 31 z 33

Nasz profil na Facebooku

Rada rodziców przy SP Grzędzice

Skuteczna nauka słówek

Reklama

Kiedy mamy przerwy?

8.45 - 8.55
9.40 - 9.50
10.35 - 10.50
11.35 - 11.50
12.35 - 12.40
13.25 - 13.35
14.20 - 14.25

Zobacz w galerii zdjęć

Kto jest z nami?

Naszą witrynę przegląda teraz 533 gości 
Reklama